SUPERMICRO CES 2019’DA DÜNYA’NIN EN HIZLI SIVI NİTROJEN SOĞUTMALI HIZ AŞIRTILABİLİR Z390 ÇİPSETLİ ANAKARTINI GÖSTERDİ

SUPERMICRO CES 2019’DA DÜNYA’NIN EN HIZLI SIVI NİTROJEN SOĞUTMALI HIZ AŞIRTILABİLİR Z390 ÇİPSETLİ ANAKARTINI GÖSTERDİ

1920 498 CONN Computers

Supermicro C9Z390-PGW, şu anda Hwbot.org tarafından hazırlanan Intel® Core i9-9900K işlemcisi için masaüstü, oyuncu veya iş istasyonu fark etmeksizin en fazla hız aşırtma rekorunu, 7.511 GHz ile elinde tutuyor.

LAS VEGAS, Nevada, 7 Ocak 2019 – Super Micro Computer Inc. (SMCI), kurumsal bilgisayar, depolama, ağ çözümleri ve yeşil bilişim teknolojisinde sektöründe küresel bir lider olarak; bugün 7-10 Ocak arasında gerçekleşecek CES 2019 fuarı kapsamında Las Vegas Bellagio Otel’inde en yeni masaüstü, oyuncu ve iş istasyonu ürünlerini sergiledi.

Supermicro’nun yeni SuperO C9Z390-PGW anakartı şu anda Intel® Core i9-9900K işlemcisi takılabilen Dünya’nın en hızlı sıvı nitrojenle soğutulan, hız aşırtılabilir profesyonel oyuncu platformu konumunda. Supermicro bu başarının yanı sıra 300-watt Intel Core™ X-serisi işlemcileri destekleyen C9X299-PG300 anakartı ile profesyonel oyunculara bekledikleri mükemmel oyun performansını da sunuyor. Aynı anakartın C9X299-PG300F varyantı ise IPMI uzaktan erişim/yönetim kabiliyeti dahi sunabiliyor. Tüm bu platformlar kullandıkları donanımların sınırlarını zorlamaktan keyif alan PC meraklıları için geliştirildi. Zira onlar, sınıfının en iyisi özellikleri, yüksek performans ile yüksek güvenilirliği kullandığı her donanımdan bekleyen; tatmin edilmesi en zor tüketici grubudurlar.

İş istasyonu uygulamaları için Supermicro’nun geliştirmiş olduğu X11SPA-T platformu, Intel® Xeon® Scalable Processors ailesi ve gelecek nesil Xeon işlemciler için tam destek sunmaktadır. Bu platform 12 adet DIMM yuvası, Intel Optane™ teknolojisi, dört adet M.2 sürücü, 7 taneye kadar ölçeklenebilen ekran kartı (GPU) desteği ve 10GBit ağ bağlantısına imkân sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra Supermicro, X11SPA-TF varyantı ile dahili IPMI uzaktan erişim/yönetim desteği sağlamakta ve SYS-5049A-T adlı isteğe bağlı özelleştirilebilir kurulu sistemi ile de tam teşekküllü bir iş istasyonu ortaya koymaktadır. 

Supermicro hız aşırtma rekortmenlerini hedefleyen C9Z390-PGW anakartının yanı sıra, en güncel Intel Core 9. Nesil ve 8. Nesil işlemcilerinin takılabildiği; özelleştirilebilir RGB LED aydınlatma destekli mini-ITX formatındaki SuperO C9Z390-CG-IW anakartı, standart ATX formatındaki SuperO C9Z390-CG ve C9Z390-CGW anakartlarıyla, ana akım oyuncular ile makul fiyata gereken özellikleri arayan kullanıcıları hedeflemektedir. Tüm bu bahsedilen anakartlar, sektörün kabul ettiği en yüksek güvenilirlik standartlarını karşılamaktadırlar.

“Yüksek performanslı ve güvenilir iş istasyonlarına, masaüstü ve oyuncu ürünlerine olan talep; e-Spor, Sanal Gerçeklik (VR) ve Arttırılmış Gerçeklik (AR) uygulanmalarındaki hızlı gelişmeye paralel olarak artmaktadır. En son nesil, sunucu kalitesindeki iş istasyonlarımız, masaüstü ve oyuncu ürünlerimiz Supermicro’nun sektörün gereksinimlerine karşı duyarsız kalmadığının; bilakis, bu karşılanması kolay olmayan yüksek taleplerin altından kalkabildiğinin göstergesidir.” diyor Ivan Tay (Supermicro’nun Ürün Direktörü – VP of Product Management) ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Güce/Performansa doymayan oyun meraklıları ve profesyoneller, Supermicro’nun sunduğu yüksek performanslı ve güvenilir çözümleri kullanmaktan büyük yarar sağlayacaklardır.”

Supermicro’nun masaüstü ve oyuncuları hedefleyen SuperO™ ürün ailesi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen www.supero.com ‘u ziyaret edin.

Supermicro’nun SuperServer çözümleri hakkında her türlü bilgi için www.supermicro.com adresimize bekleriz.

Supermicro’nun en son duyurularını ve haberlerini kaçırmamak için resmi Facebook ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

Leave a Reply